5 miejsc do zwiedzania w okolicach Walencji i Castellón

Odkryj pięć magicznych miejsc, które dla ciebie wybraliśmy!

• Zamek Jativa

Przejście się po terenie zamku jest niezapomnianym przeżyciem, które powinieneś sobie zafundować podczas wizyty w Jativa. Zamek tworzą dwie fortece połączone w jedną. Jest to również jeden z lepiej zachowanych średniowiecznych budynków w okolicy. Lokalizacja jest po prostu idealna. Z terenu zamku rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto.

• Albufera w Walencji

Jest to największe jezioro w Hiszpanii i zostało uznane za rezerwat przyrody. Jeden z najważniejszych obszarów wodnych Hiszpanii, znajduje się tam mnóstwo wyjątkowych ptaków morskich.
Obszar ten od zawsze poświęcony wędkarstwu i uprawie ryżu, więc jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce na prawdziwą, smaczną, tradycyjną paellę. Po zasmakowaniu tradycyjnego dania warto wybrać się na przyjemny spacer, w który włączyć można oglądanie różowo – pomarańczowego, magicznego zachodu słońca.

• Morella

Jeśli nawet nie wiesz, czym jest „morellan blanket”, masz z pewnością powód, aby odwiedzić tę uroczą wioskę na północ od Castellón.
Średniowieczne miasto z zabytkowymi murami – naprawdę wyjątkowe i warte odwiedzenia.

W całym mieście znajdują się rustykalne sklepu, a gastronomia jest prawdziwie wyjątkowa. Z pewnością spróbować powinieneś: “Flaó”, typowego i pysznego ciasta, świeżo zrobionego chleba i słodyczy zrobionych z migdałów.

• Sierra Calderona

Miejsce znane również jako zielone płuca w Walencji – las o powierzchni 17,772 ha. Obszar ten znany jest z powodu ilości burz elektrycznych, które się ty tworzą.
Jest to rezerwat przyrody.

• Peñiscola

Małe miasto, które posiada dosłownie wszystko: plażę, przyrodę, gastronomię, rekreację i turystykę morską.

Położenie na północy Walencji, wypełnienie plażami, zatokami i zatoczkami, czyni to miasto idealnym dla tych, którzy chcą naprawdę odpocząć.

Jeśli odwiedzicie miasteczko w zimie, będziecie mieli okazję spróbować “Tisana del papa luna”, średniowiecznego naparu, który uratował życie papieża, jak został otruty w 1418 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.