lokal, lokale, komercyjny, komercyjne, Hiszpania, Orihuela Costa, La Zenia, boulevard, centrum handlowe

Benissa

Benissa, Alicante

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Benissa to miasto w prowincji Alicante cechuje się wyjątkowymi, małymi zatoczkami między skałami oraz piękną, górską okolicą.

Benissa znajduje się 73 kilometry od miasta Alicante. Jest to atrakcyjne miasto, w którym łączą się morze oraz góry, tworząc wspaniałe krajobrazy. Miasto posiada 4-kilometrowe wybrzeże z najpiękniejszymi zatoczkami na Costa Blanca. Krystalicznie czysta woda jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak między innymi:
• nurkowanie
• żeglarstwo
• windsurfing
• spływy kajakowe.

Kolejną aktywnością idealną dla tego regionu są piesze wycieczki. Miasto otoczone jest górami, takimi jak Bèrnia, idealnymi dla miłośników spacerów.

W Benissa warto spróbować lokalnej gastronomii, wyśmienitych potraw z ryżu i mięsa.

Podczas eksplorowania Hiszpanii, zdecydowanie nie można pominąć tego starego miasta, które posiada charakter zdecydowanie średniowieczny: budynki takie jak 15-to wieczny Constitución Market; renesansowe domy pałacowy; neo-gotycka katedra La Marina; ulica Calle Desamparados – pełna wspaniałych domów z kraty z kutego żelaza.

W kwietniu w mieście odbywa się lokalna fiesta na cześć świętego patrona, Purísima Xiqueta, a w czerwcu święto Maurów i Chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.