Fauna Hiszpanii

Szeroka różnorodność gatunków zwierząt w Hiszpanii.

Hiszpania jest domem dla różnych gatunków zwierząt europejskich, afrykańskich i śródziemnomorskich.

Hiszpańską różnorodność klimatyczną można zauważyć w jej fantastycznym bogactwie obejmującym typowo europejskie, śródziemnomorskie i afrykańskie gatunki zwierząt, a także w faunie alpejskiej w masywach wysokogórskich.

Najbardziej emblematyczne ssaki to między innymi wilki, lisy, dzikie koty, rysie, jelenie, koziorożce pirenejskie i dziki.
Hiszpania jest również ważnym punktem wyjścia dla punktem wyjścia dla stada ptaków wędrownych podczas podróży z Europy do Afryki. Niektóre z najbardziej godnych uwagi to kaczki, flamingi, czaple, żurawie i dropie, a także liczne gatunki ptaków zdobnych, w tym orły, sępie brodate, jastrzębie, sowy i gąsiory.
Znajduje się tu również wiele różnych odmian ryb, a rzeki i jeziora w Hiszpanii szczycą się bogactwem gatunków takich jak pstrągi, liny oraz brzany pospolite.

Obecnie w Hiszpanii znajduje się ponad 192 gatunków chronionych gatunków, w tym flory, bezkręgowce, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Należą do nich między innymi orzeł złoty, hubara saharyjska, ryś iberyjski.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Fauna Hiszpanii”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.