Fauna Hiszpanii

Szeroka różnorodność gatunków zwierząt w Hiszpanii.

Hiszpania jest domem dla różnych gatunków zwierząt europejskich, afrykańskich i śródziemnomorskich.

Hiszpańską różnorodność klimatyczną można zauważyć w jej fantastycznym bogactwie obejmującym typowo europejskie, śródziemnomorskie i afrykańskie gatunki zwierząt, a także w faunie alpejskiej w masywach wysokogórskich.

Najbardziej emblematyczne ssaki to między innymi wilki, lisy, dzikie koty, rysie, jelenie, koziorożce pirenejskie i dziki.
Hiszpania jest również ważnym punktem wyjścia dla punktem wyjścia dla stada ptaków wędrownych podczas podróży z Europy do Afryki. Niektóre z najbardziej godnych uwagi to kaczki, flamingi, czaple, żurawie i dropie, a także liczne gatunki ptaków zdobnych, w tym orły, sępie brodate, jastrzębie, sowy i gąsiory.
Znajduje się tu również wiele różnych odmian ryb, a rzeki i jeziora w Hiszpanii szczycą się bogactwem gatunków takich jak pstrągi, liny oraz brzany pospolite.

Obecnie w Hiszpanii znajduje się ponad 192 gatunków chronionych gatunków, w tym flory, bezkręgowce, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Należą do nich między innymi orzeł złoty, hubara saharyjska, ryś iberyjski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.