Lokale handlowe do wynajęcia w Hiszpanii, blisko centrum handlowego La Zenia

Miasto Santa Pola

Miasto Santa Pola, Alicante

Region autonomiczny: Walencja
Prowincja/wyspa: Alicante – Alacant

Miasto Santa Pola w regionie Alicante jest to tradycyjne miasto rybackie, znajdujące się w ekologicznie zróżnicowanej okolicy nad brzegiem Morza Śródziemnego. Ta część Costa Blanca prezentuje gościom wspaniałe plaże z widokiem na prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Santa Pola charakteryzuje się doskonałą infrastrukturą, która powiązana jest z uprzywilejowanym klimatem tego regionu. Sprawia to, że spacer po mieście lub promenadzie i uprawianie sportów wodnych są szczególnie przyjemne.

Położony w odległości zaledwie dwudziestu kilometrów od Alicante, port Santa Pola znany był już w czasach rzymskich. Do dzisiaj miasto zachowało urok wędkarsko – miejski, który nie został wyparty przez nowoczesną infrastrukturę.

Szczególnie polecane jest odwiedzenie plaż Levante, Varadero i Gran Playa, a także zatoczki Santiago Bernabeu.

Port Santa Pola był portem Elche w czasach rzymskich, kiedy to nazywano go Portus Illicitanus. Pozostałości archeologiczne z tego okresu znajdują się obecnie na nowym przedmieściu Ensanche de Poniente. Starożytna fabryka solonych ryb i mięs z IV wieku, ściany, pomieszczenia handlowe i rzymskie rezydencje – to tylko część tych pozostałości. XXI wiek przyniósł do portu nowoczesną infrastrukturę, ułatwiając cumowanie statków sportowych oraz rybackich, a także załadunek soli.

O tym, że znajdują się w zacisznym porcie rybackim turystom przypomina rynek rybny, stoiska na rynku Market of Abastos i Casa del Mar (the Sea House). Można tam również wejść na statek, który zabierze cię na pobliską wyspę Tabarca, gdzie znajduje się otoczony murem i zróżnicowany Marine Reserve (rezerwat morski).

W centrum Santa Pola znajduje się twierdza – zamek zbudowany pod rozkazem Filipa II, którego zadaniem było odpieranie ataków piratów i korsarzy. Jego plan oparty na kwadracie, strzeżony jest dwoma bastionami i dwiema wieżami, które między innymi prowadzą do podziemnego zbiornika i kaplicy.

Ta wspaniała miejscowość jest także miejskim centrum kultury, w którym znajdują się: muzeum morskie, muzeum rybackie, miejska sala wystawowa, kaplica Virgen de Loreto. Znajduje się tam również akwen miejski, gdzie można zobaczyć takie zwierzęta jak rozgwiazdy, ryby, żółwie i wiele innych.

System obronny, pochodzący z XVI wieku, zbudowany jest z trzech strażnic: jedna znajduje się na kopalniach soli (wieża Tamarit), jedna na południowo – wschodnim obszarze Sierra (wieża Escaletes) oraz jedna – wieża Atalayola – na szycie której została zbudowana latarnia morska.

Spacer po mieście zaowocować może napotkaniem pięknych placów jak Glorieta lub naturalnych punktów widokowych, takich jak Plaza del Calvario. Z tego miejsca roztaczają się panoramiczne widoki na zatokę Santa Pola i jej promenadę; jest to doskonałe miejsce na spacer po brzegach Morza Śródziemnego.

Lokalna fauna i flora dostosowały się do specjalnych warunków wilgotności oraz wysokiego zasolenia. Tak więc, napotkać można tutaj kolonie flamingów, a także rzadkie kaczki jarzębate („marmurki”, które dosyć trudne są do napotkania w Europie). Na obszarach bagiennych znaleźć można wiele wodorostów i roślin bagiennych.

Ze względu na różnorodność morską na wybrzeżu Costa Blanca, nie trudno jest zgadnąć jaki jest najbardziej popularny produkt w tym regionie. Wśród znakomitych owoców morza w tym regionie warto podkreślić doskonały smak krewetek, homarów, a także krewetek czerwonych. Ryż, stale obecne danie tego regiony, przygotowywane jest na kilka charakterystycznych sposobów, między innymi gotowane z rybami, gotowane w sosie własnym kalmarów, i jako „paella de marisco” (ryż z owocami morza).

Te soczyste potrawy są również typowe dla innych nadmorskich miast Alicante, takich jak Torrevieja, Guardamar del Segura i samo Alicante. Stolica prowincji zachwyca wspaniałą linią brzegową, pięknymi plażami, interesującą historią, portami oraz polami golfowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Przejdź do espana24 Przejdź do alicante24 Przejdź do costablanca24 Przejdź do torrevieja24

Przejdź do costablanca24.com

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.