Podróż ze zwierzakiem

Istnieją trzy ogólne zasady: zwierzęta powinny towarzyszyć jedynie swoim właścicielom lub ich przedstawicielom, należy je odpowiednio zidentyfikować i muszą mieć dołączone świadectwo zdrowia zwierząt, które powinno zawierać kopie napisane w języku hiszpańskim. Należy również wziąć pod uwagę, że wszystkie zwierzęta muszą posiadać właściwe świadectwo weterynaryjne lub paszport, zgodnie z gatunkiem zwierzęcia.

• Jeśli twój zwierzak to pies, kot lub fretka…

Psy, koty i fretki, które mają mniej niż 3 miesiące, a zatem nie są zaszczepione przeciwko wściekliźnie, ma mają prawa wjazdu do Hiszpanii.
Przed wjazdem do Hiszpanii, Twój pies musi spełniać szereg wymogów sanitarnych i identyfikacyjnych, które mogą się różnić w zależności od kraju pochodzenia. Możesz zapoznać się z nimi na oficjalnej stronie Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa, Żywności i Środowiska (http://www.magrama.gob.es/es/ganaderia/legislacion/animales-compania-normativa-zoosanitaria.aspx).
W większości przypadków Twój pies musi być identyfikowany z pomocą czytelnego tatuażu lub mikroczipu, a ważny paszport musi udowodnić, że został zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Zwierzęta nie mogą podróżować do 21 dni po pierwszym szczepieniu.

• Jeśli twój zwierzak to ptak…

Ptaki pochodzące z krajów nienależących do Unii Europejskiej powinny spełniać szereg wymogów kontrolnych ze względów bezpieczeństwa (przeciwko ptasiej grypie). Znajdują się one na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Ochrony Środowiska. We wszystkich przypadkach zwierzę musi posiadać świadectwo weterynaryjne z kopią w języku hiszpańskim, wydane w ciągu ostatnich 10 dni (dla państw członkowskich Unii Europejskiej), podpisane i opieczętowane przez urzędowego weterynarza, z oświadczeniem właściciela lub jego przedstawiciela (w przypadku krajów trzecich). Drób nie jest uważany za zwierzęta domowe.

• Inne gatunki

Wszystkie zwierzęta muszą posiadać odpowiednie świadectwo weterynaryjne, napisane przynajmniej w języku hiszpańskim, wydane w ciągu 10 dni przed podróżą. Ponadto, jeśli pochodzisz z kraju spoza Unii Europejskiej, w poniższym linku Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, znajdziesz informacje dotyczące podróżowania zwierząt domowych do Hiszpanii, w zależności od typu zwierzaka i kraju pochodzenia (http://cexgan.magrama.es/Modulos05/Publico/InformacionMercados.aspx?proc=6).

Aby uzyskać świadectwo zdrowia, należy wziąć pod uwagę, że zwierzęta muszą zostać zbadane w ciągu 5 dni przed opuszczeniem kraju pochodzenia.

• Kilka użytecznych wskazówek…

Upewnij się, że posiadasz numer telefonu na awaryjne usługi weterynaryjne w miejscu, które zamierzasz odwiedzić ze swoim zwierzakiem.

Oprócz spełnienia wszystkich wymogów dotyczących wjazdu ze zwierzakiem, należy również pamiętać o następujących kwestiach:
1. W niektórych regionach Hiszpanii kagańce są obowiązkowe.
2. Nie wszystkie rodzaje zakwaterowania przyjmują zwierzęta.
3. Większość restauracji nie akceptuje zwierząt domowych.
4. Władze miejskie określają miejsca, porę oraz czas, kiedy psy mogą wchodzić oraz przebywać na plaży.

Przed rozpoczęciem podróży zaleca się sprawdzenie wybranych miejsc noclegowych i firm transportowych w zakresie warunków podróżowania ze zwierzętami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.