Hiszpańska moda

Świat mody w Hiszpanii obejmuje różne sektory i zawody, w tym projektantów oraz modeli i modelki o wysokim profilu zarówno w kraju, jak i poza nim. Ważną rolę odgrywają również branża włókiennicza i obuwnicza.

Świetny dizajn jest bazą hiszpańskiego przemysłu modowego, aspekt ten stał się jeszcze bardziej ważny dzięki pracy twórców takich jak Jesús del Pozo, Adolfo Domínguez, Roberto Verino, Hannibal Laguna, Paco Rabanne i Pedro del Hierro, a także dzięki wzrastającej liczbie hiszpańskich modeli na międzynarodowych wybiegach.

Najważniejszy pokaz dla Hiszpańskiej mody to Mercedes-Benz Fashion Week Madrid, który łączy w sobie najnowszą awangardę z hiszpańską sztuką mody.

Innymi ważnymi wydarzeniami na hiszpańskiej scenie modowej są: Barcelona Fashion Week oraz Valencia Fashion Week.

Świat mody jest ściśle związany z dwoma sektorami gospodarki, z których obydwa mają duże znaczenie dla Hiszpanii – a mianowicie, sektor włókiennictwa oraz obuwia. W ostatnich dziesięcioleciach obie gałęzie przemysłu zostały poddane znacznej transformacji i restrukturyzacji, co doprowadziło do wzrostu obrotów i większej obecności na rynkach krajowych i międzynarodowych. W rezultacie branża mody w Hiszpanii cieszy się obecnie znakomitym zdrowiem i prestiżem na całym świecie.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Hiszpańska moda”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.