Jakie produkty można przywieźć do Hiszpanii?

Nie ma ograniczeń dotyczących tego co można kupić i zabrać ze sobą podczas podróży między krajami Unii Europejskiej, pod warunkiem, że to, co kupujesz służy do własnego użytku.

Jeśli produkty są w ilościach poniżej np. 800 papierosów, 400 mini cygar, 200 cygar, 1kg tytoniu, 10 litrów likierów, 90 litrów wina i 110 litrów piwa, nie musisz udowadniać, że będą one podlegać osobistemu użytkowi. Ponadto, jeśli przewozisz pieniądze w kwocie powyżej 9,999.99 euro musisz to zgłosić.

Podróżni w obrębie Unii Europejskiej nie mogą przewozić do własnej konsumpcji środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego (mięso, produkty mięsne, mleko i produkty mleczarskie). Jedynymi wyjątkami w ujęciu ogólnym są formuły produktów przeznaczonych dla niemowląt pakowanych w celach handlowych oraz specjalne środki spożywcze wymagane ze względów medycznych.

Podróżni przybywający z Wysp Owczych, Grenlandii i Islandii mogą przywozić do Hiszpanii małe ilości mięsa i produktów mleczarskich, ale wyłącznie do osobistego spożycia. Inne przywożone produkty spożywcze muszą posiadać maksymalną wagę jednego kilograma.

Podróżni mogą wjeżdżać na teren Hiszpanii z własnym bagażem, który może zawierać przedmioty do użytku osobistego, rodzinnego lub który przeznaczony jest w celach prezentowych. W zasadzie, nie będą one uważane za towary komercyjne, ale wszystko zależy od ilości oraz rodzaju towarów. Ocena towarów dokonywana jest przez służby celne w dniu przyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.