Internet, wysyłanie e-maili oraz zwykłych listów z Hiszpanii

Zastanawiasz się jak można się połączyć z internetem w Hiszpanii, czy sprawdzić e-maile?

Liczne placówki w Hiszpanii oferują bezpłatne połączenia WIFI: kawiarnie, restauracje, kioski… Darmowy internet znajdziesz również w wielu portach lotniczych, dworcach kolejowych i autobusowych oraz w niektórych centrach handlowych i hotelach. Czasem będziesz musiał poprosić o hasło. Co więcej, coraz więcej miast oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu w miejscach publicznych, takich jak parki czy place. Pamiętaj jednak, że połączenia te mają maksymalny limit prędkości, więc zazwyczaj przydają się one jedynie do wyszukiwania konkretnych informacji.
Możesz również połączyć się z internetem za pośrednictwem swojego urządzenia mobilnego. Kolejnym plusem jest to, że w Hiszpanii można korzystać z szerokiego zasięgu komórkowego 4G. Jednak pamiętaj, aby sprawdzić warunki swojego operatora telefonu komórkowego oraz stawki tuż przed wyjazdem.

Jak sprawa wygląda odnośnie listów, faksów, telegramów?

List można wysłać z dowolnego miejsca w Hiszpanii. Aby to zrobić, musisz po prostu zakupić znaczki pocztowe – możesz to zrobić w placówkach sprzedających tytoń, zwanych „Estancos” lub w urzędach pocztowych.

Aby wysłać list lub kartkę pocztową, musisz umieścić ją w specjalnej skrzynce na listy. Znajdziesz ją na ulicy, stacji czy na lotnisku. Jeśli twoje zakwaterowanie w Hiszpanii posiada usługi concierge, możesz zostawić listy do wysłania w hotelu.

Jeśli chcesz wysłać większą przesyłkę, przelać pieniądze czy wysłać telegram, musisz udać się do urzędu pocztowego. Urząd pocztowy świadczy również usługi faksowe i biurokratyczne. Faks można również wysłać z większości hotelów.

Dla zainteresowanych, witryna „Correos” zawiera pełne informacje dotyczące przesyłek.

Jeśli chcesz nawiązać połączenie z Hiszpanią z zagranicy, zadzwoń na początku wpisując numer +34 (kod Hiszpanii), a następnie numer telefonu (9 cyfr).

Jeśli jednak chcesz zadzwonić do innego kraju, a jesteś w Hiszpanii, najpierw wpisz 00, później kod kraju, a następnie numer telefonu. Połączenia można również wykonywać z budek telefonicznych. Działają one za pomocą monet lub kart, które kupić można w „Estancos”.

Jeśli chcesz nawiązać połączenie krajowe w Hiszpanii, wystarczy wybrać numer bez prefiksu. Ten numer powinien posiadać 9 cyfr, niezależnie od tego, czy jest to numer stacjonarny czy komórkowy.

Aby korzystać z telefonu komórkowego w Hiszpanii, należy pamiętać, że zasięg używa technologii GSM, co oznacza, że jest to niezgodne z niektórymi krajami, takimi jak USA czy Japonia. W takim przypadku potrzebujesz telefonu o trzech częstotliwościach. Jeśli posiadasz kompatybilny telefon, powinieneś skontaktować się z firmą telefonii komórkowej, aby upewnić się, że możesz korzystać z telefonu komórkowego w Hiszpanii (być może trzeba będzie aktywować usługę roamingu międzynarodowego). Po wykonaniu tych czynności, będziesz mógł korzystać z telefonu komórkowego w Hiszpanii tak, jakby to był hiszpański telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.