Zamki w Vega Baja

Południowy obszar Alicante, Vega Baja posiada ogromne dziedzictwo zamków i starożytnych murów. Podróżując do Alicante lub Murcji, możesz przejechać się wspaniałą trasą odwiedzając te zabytki.

Dostanie się do Pilar de la horadada, gdzie warto zrobić pierwszy przystanek z lotniska San Javier zajmuje tylko kilka minut. Znajduje się tam Wieża. Zbudowana w 1591 roku była strażnicą, która miała zapobiegać najazdom piratów.

Następny cel to oczywiście Torrevieja, w której znajduje się kolejna wieża strażnica. Wieża Cap Cervera znana jest również jako Torre del Moro i została zbudowana w 16 wieku.

Kolejno udać się warto w kierunku Guardamar del Segura. Zamek Guardamar został zbudowany w pierwszej połowie XII wieku. Mimo, że w 1829 roku doznał poważnych zniszczeń podczas trzęsienia ziemi, nadal warto go odwiedzić. Otoczony jest on gotyckim murem, który został zrekonstruowany w XVI wieku.

W Orihuela, dawnej stolicy, powinieneś poświęcić trochę czasu zarówno na spacer jak i zwiedzanie miejskich murów. Pierwotnie wybudowane w VII wieku, były wielokrotnie przebudowywane, ostatnio w XVI wieku dla króla Felipe II. W dzisiejszych czasach niektóre części są widoczne – możesz odwiedzić muzeum i wieże.

Następny przystanek to zamek w Callosa de Segura. Jest to najstarszy zamek w okolicy, zbudowany w 961 roku przed Chrystusem.

Na koniec warto się udać do Cox i odwiedzić tam zamek Alaya, który posiada muzułmańskie pochodzenie i jest jednym z najstarszych zbytków w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.