Zamki w Vega Baja

Południowy obszar Alicante, Vega Baja posiada ogromne dziedzictwo zamków i starożytnych murów. Podróżując do Alicante lub Murcji, możesz przejechać się wspaniałą trasą odwiedzając te zabytki.

Dostanie się do Pilar de la horadada, gdzie warto zrobić pierwszy przystanek z lotniska San Javier zajmuje tylko kilka minut. Znajduje się tam Wieża. Zbudowana w 1591 roku była strażnicą, która miała zapobiegać najazdom piratów.

Następny cel to oczywiście Torrevieja, w której znajduje się kolejna wieża strażnica. Wieża Cap Cervera znana jest również jako Torre del Moro i została zbudowana w 16 wieku.

Kolejno udać się warto w kierunku Guardamar del Segura. Zamek Guardamar został zbudowany w pierwszej połowie XII wieku. Mimo, że w 1829 roku doznał poważnych zniszczeń podczas trzęsienia ziemi, nadal warto go odwiedzić. Otoczony jest on gotyckim murem, który został zrekonstruowany w XVI wieku.

W Orihuela, dawnej stolicy, powinieneś poświęcić trochę czasu zarówno na spacer jak i zwiedzanie miejskich murów. Pierwotnie wybudowane w VII wieku, były wielokrotnie przebudowywane, ostatnio w XVI wieku dla króla Felipe II. W dzisiejszych czasach niektóre części są widoczne – możesz odwiedzić muzeum i wieże.

Następny przystanek to zamek w Callosa de Segura. Jest to najstarszy zamek w okolicy, zbudowany w 961 roku przed Chrystusem.

Na koniec warto się udać do Cox i odwiedzić tam zamek Alaya, który posiada muzułmańskie pochodzenie i jest jednym z najstarszych zbytków w Hiszpanii.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Zamki w Vega Baja”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.