Jazda samochodem po Hiszpanii

Wszyscy uważamy, że jesteśmy naprawdę dobrymi kierowcami i prawdopodobnie mamy rację, ale dobrze jest pamiętać te kilka wskazówek, które za chwile wymienimy, a które sprawią, że z pewnością będziemy jeszcze lepsi.

• Przed rozpoczęciem podróży sprawdź asystę samochodową i upewnij się, że całkowicie rozumiesz każdą z dostępnych opcji. Wybierz te, z których chcesz korzystać i wyłącz te, których nie lubisz, lub z którymi czujesz się nieswojo.

• Poświęć kilka minut, aby czuć się komfortowo na fotelu kierowcy. Ustaw pozycję, lusterka, sparuj telefon z bluetooth, jeśli masz taką możliwość, a także ustaw radio lub muzykę, której chcesz słuchać podczas podróży.

• Nastaw się, aby spoglądać dalej podczas jazdy, zwłaszcza na autostradzie, ponieważ będziesz jechać szybciej. W ten sposób zauważysz wcześniej, jeśli wystąpi korek lub wypadek i łatwiej będzie ci zareagować i uniknąć kłopotów.

• Miej oko na lusterka i uważaj na rowerzystów oraz na wolniejsze pojazdy.

• Trzymaj się z dala od samochodu przed Tobą, aby nie jechać zbyt blisko i w razie czego uniknąć wypadku. Zachowanie odpowiedniego dystansu bezpieczeństwa może uratować ci życie.

• Sprawdź koła przed wyjazdem. Naprawdę ważne jest utrzymywanie opon w dobrym stanie, ponieważ są one jedynymi punktami kontaktu z drogą. Upewnij się, że nie są zbyt mało lub zbyt nadmiernie napełnione, szczególnie jeśli pada deszcz.

• Pamiętasz jak poprawnie skręcić? Jeśli nie jeździsz autostradą, zakręty są bardziej niebezpieczne i powinieneś wiedzieć, jak postępować.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Jazda samochodem po Hiszpanii”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.