Jazda samochodem po Hiszpanii

Wszyscy uważamy, że jesteśmy naprawdę dobrymi kierowcami i prawdopodobnie mamy rację, ale dobrze jest pamiętać te kilka wskazówek, które za chwile wymienimy, a które sprawią, że z pewnością będziemy jeszcze lepsi.

• Przed rozpoczęciem podróży sprawdź asystę samochodową i upewnij się, że całkowicie rozumiesz każdą z dostępnych opcji. Wybierz te, z których chcesz korzystać i wyłącz te, których nie lubisz, lub z którymi czujesz się nieswojo.

• Poświęć kilka minut, aby czuć się komfortowo na fotelu kierowcy. Ustaw pozycję, lusterka, sparuj telefon z bluetooth, jeśli masz taką możliwość, a także ustaw radio lub muzykę, której chcesz słuchać podczas podróży.

• Nastaw się, aby spoglądać dalej podczas jazdy, zwłaszcza na autostradzie, ponieważ będziesz jechać szybciej. W ten sposób zauważysz wcześniej, jeśli wystąpi korek lub wypadek i łatwiej będzie ci zareagować i uniknąć kłopotów.

• Miej oko na lusterka i uważaj na rowerzystów oraz na wolniejsze pojazdy.

• Trzymaj się z dala od samochodu przed Tobą, aby nie jechać zbyt blisko i w razie czego uniknąć wypadku. Zachowanie odpowiedniego dystansu bezpieczeństwa może uratować ci życie.

• Sprawdź koła przed wyjazdem. Naprawdę ważne jest utrzymywanie opon w dobrym stanie, ponieważ są one jedynymi punktami kontaktu z drogą. Upewnij się, że nie są zbyt mało lub zbyt nadmiernie napełnione, szczególnie jeśli pada deszcz.

• Pamiętasz jak poprawnie skręcić? Jeśli nie jeździsz autostradą, zakręty są bardziej niebezpieczne i powinieneś wiedzieć, jak postępować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.