COVID-19: Dzienna Liczba Ofiar Śmiertelnych W Hiszpanii Wzrasta

COVID-19: Dzienna liczba ofiar śmiertelnych w Hiszpanii wzrasta powyżej 200.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że dzienna liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa w Hiszpanii wzrosła powyżej 200 po raz pierwszy od 8 maja.

Ministerstwo poinformowało, że ogólna liczba ofiar śmiertelnych z powodu nowego koronawirusa wzrosła z powodu COVID-19 wzrosła o 217 nowych przypadków w jeden dzień.

Tymczasem Japonia zniosła stan wyjątkowy w dużej części kraju, jednak jak wiadomo, Tokio pozostanie w większym stopniu ograniczone, dopóki stolica nie poradzi sobie w pełni z nowym koronawirusem.

Premier Shinzo Abe zorganizował dziś rano konferencję prasową, na której ogłosił zniesienie sytuacji nadzwyczajnej w 39 z 47 prefektur Japonii, ale nie w Tokio ani Osace.

Trzecia co do wielkości gospodarka na świecie ogłosiła miesiąc temu stan wyjątkowy w całym kraju, wzywając obywateli do ograniczenia kontaktu międzyludzkiego o 80% w celu spowolnienia tempa nowych infekcji koronawirusem i odciążenia usług medycznych.

Rząd zapowiedział, że ponownie oceni sytuację pod koniec maja.

Ekonomiści twierdzą, że normalizacja będzie stopniowa, ponieważ rząd będzie uważnie obserwował możliwość wystąpienia drugiej fali infekcji w krajach takich jak Korea Południowa i Chiny.

Ogłoszenie sytuacji nadzwyczajnej daje rządowi więcej uprawnień oraz możliwość wydawania nakazów zmuszających obywateli do pozostania w domu oraz zamykania szkół i firm, a także nakładanie kar za nieprzestrzeganie tych nowych przepisów.

Niektóre firmy, których działanie nie jest niezbędne dla naszego przeżycia, nawet na obszarach silnie dotkniętych przez koronawirusa, zaczęły ponownie otwierać się przed rządowym zniesieniem obostrzeń.

Oczekuje się, że sytuacja nadzwyczajna będzie nadal obowiązywać w Osace, drugiej co do wielkości metropolii Japonii, ale jej gubernator ogłosił kryteria stopniowego znoszenia ograniczeń dla przedsiębiorstw, w tym restauracji i barów.

39 prefektur, w których zniesiono stan wyjątkowy, stanowi 54% populacji Japonii. Większy obszar Tokio, gdzie sytuacja nadzwyczajna ma pozostać w mocy, stanowi około jednej trzeciej gospodarki całego kraju.

W Australii premier Scott Morrison ostrzegł obywateli, aby przygotowali się na więcej złych wieści, ponieważ opublikowane nowe dane pokazały, że miesięczne straty zatrudnienia w tym kraju wzrosły do ​​rekordowo wysokiego poziomu z powodu podjętych środków.

Bezprecedensowe dane dotyczące zatrudnienia stanowiły wyraźną ilustrację wpływu pandemii na gospodarkę narodową, która doświadczała nieprzerwanego wzrostu przez ponad dwie dekady.

Niepokojące obawy związane z uderzeniem gospodarczym to spór dyplomatyczny z Chinami, największym partnerem handlowym Australii, wywołany apelem Morrisona o przeprowadzenie międzynarodowego dochodzenia w sprawie pochodzenia nowego koronawirusa.

„To trudny dzień dla Australii, bardzo trudny dzień” – powiedział premier Scott Morrison w wywiadzie medialnym. „Wszystko to jest strasznie szokujące, choć nie niespodziewane”.

Tak naprawdę, cała sytuacja związana z nowym koronawirusem jest wciąż bardzo niepewna i niestabilna. Dopiero czas będzie w stanie pokazać nam, co przyniesie przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.