Gastronomia

Jedzenie w Hiszpanii jest prawdziwym przywilejem. Kraj ten jest domem dla produktów o nieporównywalnej jakości, z których wiele zostało nagrodzonych swoim własnym oznaczeniem pochodzenia.

Hiszpania jest także kolebką prestiżowych szefów kuchni, takich jak Ferran Adrià, Arzak i Berasategui, więc możesz mieć pewność, że jeśli chodzi o restauracje to na pewno będziesz miał z czego wybierać.
Oprócz restauracji, odwiedzić możesz również winiarnie i dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o degustacji wina, próbując i testując jedne z najbardziej znanych i hiszpańskich win.

Pamiętaj, że w Hiszpanii lunch jest zazwyczaj serwowany między 13:00 a 15:30, a kolacja między 20:30 a północą, chociaż wiele restauracji oferuje swoi usługi przez cały dzień. Przy zamawianiu wybrać możesz nowe, innowacyjne kreacje lub typowe dania, takie jak paella, gazpacho, hiszpański omlet, ośmiornica a feira, cocido (gulasz z ciecierzycy) lub słynne tapas lub pintxos. W rzeczywistości – „chodzenie na tapas” jest bardzo powszechnym zwyczajem w Hiszpanii i polega na przechadzaniu się od baru do baru próbując pysznych kanapek i domowych specjałów w każdym miejscu.

Hiszpania to to wszystko i o wiele więcej. Kraj znany jest z życzliwości, jasności i dobrego samopoczucia. To kraj, który wie jak łączyć tradycję z nowoczesnością. Z tego również powodu wiele gwiazd filmowych i członków rodziny królewskiej osiedliło się tutaj, a wiele sławnych reżyserów jak na przykład Woody Allen wybierają Hiszpanię jako scenerię swoich filmów.

Hiszpania to zdecydowanie miejsce, w którym warto być!

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Gastronomia”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.