Gastronomia

Jedzenie w Hiszpanii jest prawdziwym przywilejem. Kraj ten jest domem dla produktów o nieporównywalnej jakości, z których wiele zostało nagrodzonych swoim własnym oznaczeniem pochodzenia.

Hiszpania jest także kolebką prestiżowych szefów kuchni, takich jak Ferran Adrià, Arzak i Berasategui, więc możesz mieć pewność, że jeśli chodzi o restauracje to na pewno będziesz miał z czego wybierać.
Oprócz restauracji, odwiedzić możesz również winiarnie i dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o degustacji wina, próbując i testując jedne z najbardziej znanych i hiszpańskich win.

Pamiętaj, że w Hiszpanii lunch jest zazwyczaj serwowany między 13:00 a 15:30, a kolacja między 20:30 a północą, chociaż wiele restauracji oferuje swoi usługi przez cały dzień. Przy zamawianiu wybrać możesz nowe, innowacyjne kreacje lub typowe dania, takie jak paella, gazpacho, hiszpański omlet, ośmiornica a feira, cocido (gulasz z ciecierzycy) lub słynne tapas lub pintxos. W rzeczywistości – „chodzenie na tapas” jest bardzo powszechnym zwyczajem w Hiszpanii i polega na przechadzaniu się od baru do baru próbując pysznych kanapek i domowych specjałów w każdym miejscu.

Hiszpania to to wszystko i o wiele więcej. Kraj znany jest z życzliwości, jasności i dobrego samopoczucia. To kraj, który wie jak łączyć tradycję z nowoczesnością. Z tego również powodu wiele gwiazd filmowych i członków rodziny królewskiej osiedliło się tutaj, a wiele sławnych reżyserów jak na przykład Woody Allen wybierają Hiszpanię jako scenerię swoich filmów.

Hiszpania to zdecydowanie miejsce, w którym warto być!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.