Słońce i plaża cały rok

Chcesz spędzić wakacje na wybrzeżu, ale ominąć intensywny upał w miesiącach letnich? Oczywiście, w Hiszpanii jest to możliwe do zrealizowania. Costa del Sol i Cabo de Gata w Andaluzji, Wyspy Kanaryjskie i Costa Blanca to miejsca, w których można zastać klimat wiecznej wiosny praktycznie przez cały rok.

• Wyspy Kanaryjskie

Ich przydomek „szczęśliwe wyspy” dokładnie opisuje to fantastyczne poczucie szczęścia, jakie zastaniesz podczas odwiedzania Wysp Kanaryjskich. Średnia temperatura 22ºC, ponad 30.000 godzin słońca w roku i nieograniczony serwis skierowany do turystów niezależnie od pory roku.
Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Gomera, La Palma i El Hierro posiadają łącznie 1.500 kilometrów linii brzegowej, ponad 500 plaż i różnorodne krajobrazy, w których łatwo zastaniesz idealną kombinację słońca, relaksu i wypoczynku.
Od plaż z wulkanicznymi zaczątkami, po zaciszne zatoczki leżące pomiędzy klifami i rozległymi odcinkami białego piasku. Dodając do tych wyjątkowych miejsc możliwość uprawiania windsurfingu, nurkowania, żeglarstwa, surfingu, jazdy na nartach wodnych i innych sportów wodnych, przekonasz się, że wybrzeże Wysp Kanaryjskich ma wiele do zaoferowania nawet jesienią i zimą.

• Costa del Sol

Znasz jedną z wielu zalet wybrzeża Andaluzji? Jego ciepły klimat – podczas gdy w reszcie Hiszpanii jest dużo zimniej. Ponad 320 dni słonecznych w roku oraz około 160 kilometrów linii brzegowej.
Jeśli twoje wakacyjne plany obejmują zimowe podróżowanie, ale nie chcesz zabierać ze sobą zimowych ciuchów, idealny cel to prowincja Malaga. Na miejscu cieszyć można się urokami słynnych miast i wiosek takich jak Estepona, Ronda, Manilva, Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Mijas i Nerja, kiedy tylko chcesz. Pozwól dać się oczarować nadmorskim ośrodkom takim jak Marbella, czy nadmorskiej promenadzie takiej jak Malaga – gdzie znajdziesz wiele wyjątkowych atrakcji kulturalnych i gastronomicznych.
Zdecydowanie polecamy odkrycie w tym regionie przepysznego smaku “pescaíto frito” (typowe świeżo smażone ryby) w każdym nadmorskim barze lub restauracji. Ten wakacyjny raj na Morzu Śródziemnym to wybrzeże, które dostępne jest o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.