La Nucia

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Strategicznie zlokalizowana na żyznej dolinie, gmina La Nucia oferuje wiele aktywności zarówno na lądzie, jak i w nadmorskim regionie Marina Baixa.

To miasto, oddalone o 10 kilometrów od Benidormu, położone jest w malowniczej dolinie wypełnionej sadami oraz sosnami, chronionymi przez Sierra of Aitana.

W historycznej dzielnicy miasta znajduje się sieć białych domów, zdominowanych przez kościół parafialny; z wieloma uroczymi zakątkami, z których goście mogą podziwiać wspaniałe widoki na okolicę.

Bez rezygnacji z tradycyjnego smaku, który definiuje charakter miasta, La Nucia zdołała także umieścić w swoim układzie ważną dzielnicę mieszkalną, w której znajdziemy kilka luksusowych posiadłości.

Przepiękna sceneria tego miasta jest idealną bazą wypadową pod kątem turystyki pieszej jak i rowerowej; La Nucia cechuje się malowniczymi zakątkami, takimi jak fontanna Farava, czy Puig Campana.

Miasto to znane jest w całym regionie z organizacji ogromnego rynku rzeczy używanych, w każdą niedzielę miesiąca, na Porvilla Avenue, jednej z głównych ulic. La Nucia znane jest również z fiesty, która honoruje Purísima Concepción, obchodzonej w połowie sierpnia oraz uroczystości San Rafael w listopadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.