Pięciu Rannych Funkcjonariuszy Guardia Civil Podczas Operacji Antynarkotykowej Pod Alicante

operacja Guardi Civil w Alicante

Jak się okazuje po wcześniejszych doniesieniach Gwardii Cywilnej Alicante, w strzelaninie podczas operacji antynarkotykowej, do której doszło rankiem we wtorek, 28 marca 2022 roku w okolicach Alicante, został ranny również piąty funkcjonariusz. Doznał on jednak obrażeń nie w trakcie samej strzelaniny, jak pozostali czterej ranni, ale na skutek upadku po całym zajściu.

Źródła Gwardii Cywilnej potwierdziły, że pomimo odniesionych obrażeń, całej piątce nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusz, który, jak wcześniej podawano, został bezpośrednio postrzelony, doznał obrażeń w rękę, a nie w nogę. Trzech pozostałych funkcjonariuszy, którzy zostali ciężko ranni, doznali obrażeń na twarzy, dłoniach i nogach od odłamków pocisków.

Strzały, jak potwierdziła Guardia Civil, zostały oddane przez ojca jednego z głównych podejrzanych, który miał zostać zatrzymany, ale nie z powodu aktywnego udziału w gangu narkotykowym, ale z powodu istniejącego współudziału z powodu swojej wiedzy w przestępstwach narkotykowych. Teraz usłyszy on zarzuty również o postrzelenie funkcjonariuszy Guardia Civil i jest jednym z sześciu aresztowanych. Operacja antynarkotykowa jeszcze się nie zakończyła, ponieważ na wolności pozostaje dwóch pozostałych głównych członków grupy przestępczej.

Do strzelaniny doszło około siódmej rano w ramach operacji antynarkotykowej w czterech domach położonych w El Moralet, sąsiedniej miejscowości Sant Vicent del Raspeig i w Torrellano (Elche). W momencie wejścia do domu El Moralet mężczyzna oddał wiele strzałów w kierunku funkcjonariuszy, prawdopodobnie używając strzelby myśliwskiej.

Na początku tego roku funkcjonariusze Gwardii Cywilnej z Sant Vicent del Raspeig rozpoczęli operację pod kryptonimem Sarpa związanej z domniemanym przestępstwem handlu narkotykami przez grupę ludzi mieszkających w różnych miejscowościach na terenie prowincji Alicante.

22 marca śledczy namierzyli podejrzaną przesyłkę w jednym z oddziałów pocztowych, którą nadał jeden z podejrzanych. Przesyłka miała trafić z Alicante do Irlandii.

Za zgodą Juzgado de Instrucción nr 1 w Alicante, prowadzącego tę sprawę, podjęto interwencję. W przesyłce znajdował się bojler o pojemności 50 litrów, w którego wnętrzu znajdowało się 3,5 kilograma pąków marihuany, w 27 próżniowo zapakowanych małych opakowaniach.

Na podstawie tych ustaleń Guardia Civil postanowiła wszcząć operację mającą na celu przeszukanie czterech domów, i aresztowaniu głównych podejrzanych gangu, jednego w Torrellano, drugiego w Sant Vicent del Raspeig i dwóch innych w El Moralet. Sąd wydał nakaz przeszukania i zatrzymania podejrzanych datowany na wtorek, 28 marca. Wtedy to też podczas próby wejścia do jednej z posesji w El Moralet doszło do strzelaniny, w której rannych zostało czterech funkcjonariuszy Gwardii Cywilnej, a jeden zranił się podczas upadku po całym zajściu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.