Śródziemnomorskie ciepło na Costa Blanca

Plaże w Hiszpanii, którymi można cieszyć się o każdej porze roku.

Costa Blanca to obszar w Hiszpanii, w którym słońce naprawdę rzadko bierze urlop. Południowa część Walencji cieszy się ciepłym klimatem śródziemnomorskim przez cały rok. Palmy, drzewa pomarańczowe i migdałowe, ponad 200 kilometrów piaszczystych plaż i spokojnych wód.

Popularne ośrodki turystyczne, takie jak Torrevieja, Benidorm i Calpe oferują pełen zakres usług skierowanych dla turystów w iście międzynarodowej atmosferze, bez względu na to jaką porę roku wybierzesz.

Znajdziesz tu wiele miejsc na uprawianie sportów wodnych, a także grania w golf – pola golfowe dostępne są w każdej okolicy. Niekończące się plaże z drobnym piaskiem czy zaciszne zatoczki z turkusową wodą wśród skał to prawdziwa wizytówka tego regionu.

Na wybrzeżu Alicante znajduje się wiele wyjątkowych miejsc, takich jak wyspa Tabarca i Peñón de Ifach. Wizyta w jednym z tych miejsc poza letnimi miesiącami to okazja, aby cieszyć się nimi w naprawdę świetnym wydaniu.

Odwieczne uroki Cabo de Gata

Wybrzeże Cabo de Gata-Níjar w Almerii to miejsce, które wręcz zaprasza do zatracenia się w swoim pięknie, bez względu na to jaka data akurat widnieje w kalendarzu.

Wybrzeże posiada zaciszne zatoczki takie jak Media Luna, Carbón i Cala Chica; popularne plaże takie jak Mónsul, Los Genoveses i San José – które wykorzystywane były przy okazji kręcenia filmów takich jak „Indiana Jones” oraz „El Playazo”.

Linia brzegowa posiada ponad 63 kilometry.

Część rezerwatu przyrody Gata-Níjar Nature Reserve uznana została przez UNESCO za rezerwat biosfery. W tej części wybrzeża Andaluzji średnia roczna temperatura wynosi 20º C. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz cieszyć się całkowitym odprężeniem to Cabo de Gata zdecydowanie powinno znaleźć się na twojej liście miejsc do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.