Lokale handlowe do wynajęcia w Hiszpanii, blisko centrum handlowego La Zenia

Jávea

Jávea, Alicante

Region autonomiczny: Walencja
Prowincja/wyspa: Alicante – Alacant

Usytuowana pomiędzy przylądkami San Antonio i Nao, Jávea jest jednym z najważniejszych miejsc turystycznych na wybrzeżu Costa Blanca. Historyczna dzielnica, położona dwa kilometry od brzegu, zachowuje piękną architekturę, z symbolicznymi pomnikami, takimi jak kościół San Bartolomé, neuralgiczne centrum miasta.

Jedną z głównych atrakcji tego regionu jest jego wybrzeże. Nie mniej niż dwadzieścia kilometrów piaszczystych i ukrytych zatoczek, gdzie goście mogą pływać i uprawiać wiele sportów wodnych. Od Cape Nao do Granadella Cove, Jávea oferuje gościom dwadzieścia kilometrów plaż i zatok, idealnych do korzystania ze słońc, morza i sportów wodnych. Miasto to wykazuje bardziej turystyczna stronę wokół obszaru portu. Oprócz szerokiej gamy noclegów, restauracji i zajęć rekreacyjnych, w portach goście mogą korzystać ze wszystkich rodzajów aktywności wodnych, tak jak żeglarstwo, windsurfing czy rejs statkiem do Denia.

Plaża El Arenal jest jedną z najbardziej charakterystycznych na wybrzeżu Jávea. W tym miejscu, obok Fontana Canal, znajduje się Parador de Turismo “Costa Blanca” (Inn), w uprzywilejowanej lokalizacji, zaledwie kilka metrów od plaży.

Pomiędzy wyspami Portixol i Descubridor znajduje się jedna z najpiękniejszych części wybrzeża. Krystaliczne wody i przepiękne dno morskie sprawiają, że jest to idealne miejsce do nurkowania. Ten sport wodny jest również popularny w Granadella Cove, które jest ze swoim pięknym złotym piaskiem, kolejnym atrakcyjnym miejscem na wybrzeżu Jávea.

Miasto ulokowane jest na równinie, u podnóża Montgó Massif. Wzniesiono tu śródlądową dzielnicę Jávea, wokół kościoła obronnego San Bartolomé, pięknego gotyckiego budynku, mającego na celu obronę miasta przed atakami piratów.

Zwiedzający z pewnością będą zaskoczeni lokalną architekturą, ponieważ na ulicach historycznej dzielnicy znajdują się kraty w oknach domów oraz nadproża zbudowane z topornych kamieni.

Kolejnym czynnikiem w podróży po centrum miasta jest Archaeological and Ethnographic Museum (Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne), w którym można zapoznać się z historią miasta. W porcie natomiast warto odwiedzić kościół Our Lady of Loreto (Matki Boskiej Loreto), który przypomina stępkę statku.

Gastronomia w Jávea bazuje na śródziemnomorskich potrawach. Podobnie jak w pozostałych miastach Walencji, najpopularniejszym daniem jest ryż. Paella jest prawdopodobnie najbardziej znaną recepturą, gotowana lub pieczona tutaj z fasolą oraz rzepą. Ryby w tym regionie są podawane zarówno duszone, jak i smażone, a także w zupie. Czosnek i oliwa to dwa główne składniki sosu ali-oli, który towarzyszy wielu potrawom.

Migdały, rodzynki, figi i pomarańcze to najbardziej typowe owoce tego regionu i wiele deserowych przepisów je zawiera. Najbardziej kuszącymi wydają się jednak być torty z migdałami oraz lody nugatowe. Wraz z tym, Jávea oferuje słodkie wina oraz horchatę (napój bezalkoholowy).

Jávea celebruje święto Virgin of Carmen (Dziewicy z Carmen) 16 lipca, a kilka dni później odbywa się tutaj festiwal Moors and Christians (Maurów i Chrześcijan).

Przedmieścia Jávea oferują nieograniczone możliwości. Latarnie morskie oraz rezerwat przyrody morskiej Cabo de San Antonio Marine Nature Reserve z pewnością będą atrakcjami dla każdego miłośnika przyrody.

Można również odwiedzić atrakcyjne miasto Denia, stolicę regionu Marina Alta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Przejdź do espana24 Przejdź do alicante24 Przejdź do costablanca24 Przejdź do torrevieja24

Przejdź do costablanca24.com

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.