Ranni Funkcjonariusze Gwardii Cywilnej w Strzelaninie z Polakami

Polacy strzelali w Hiszpanii

Czterech Funkcjonariuszy Gwardii Cywilnej Zostało Rannych Podczas Strzelaniny z Udziałem Polaków

Czterech funkcjonariuszy USECIC w Alicante zostało rannych w wyniku strzelaniny, którą rozpętał obywatel Polski w jednym z domów w El Moralet w okolicach Alicante na południu Costa Blanca.

Gwardia Cywilna we wtorek, 28 marca 2023 roku w ramach operacji Sarpa skierowanej przeciwko handlowi narkotykami na podstawie nakazu sądowego dokonywała przeszukiwania 3 różnych posesji. Operacja prowadzona przez Gwardię Cywilną San Vicente del Raspeig do tej pory doprowadziła do aresztowania 6 osób należących do grupy przestępczej.

Na początku tego roku funkcjonariusze Gwardii Cywilnej San Vicente del Raspeig (Alicante) rozpoczęli operację o nazwie Sarpa, mającą na celu śledztwo odnośnie domniemanego przestępstwa handlu narkotykami, popełnionego przez grupę osób mieszkających w różnych miejscowościach na terenie prowincji Alicante.

W ramach śledztwa w ubiegłą środę, 22 marca 2023 roku śledczy odkryli podejrzaną przesyłkę pocztową, którą miał nadać jeden z głównych podejrzanych z Alicante do Irlandii. W czwartek rano, 23 marca, po otrzymaniu zezwolenia i otwarciu przesyłki okazało się, że w 50-litrowym bojlerze mieściło się łącznie 3,5 kilograma kwiatów marihuany, które były sprasowane i próżniowo zapakowane w 27 mniejszych paczkach.

Na podstawie zebranych dowodów Guardia Civil postanowiła wdrążyć operację i wkroczyć do łącznie czterech domów, w których znajdowali się główni podejrzani członkowie gangu narkotykowego – jeden w Torrellano, drugi w San Vicente del Raspeig i dwóch innych w La Partida de El Moralet de Alicante.

We wtorek, 28 marca około godziny 6:50 funkcjonariusze Unidad de Seguridad Ciudadana (USECIC) Alicante mieli wkroczyć do budynku mieszkalnego w El Moralet w celu przeszukania i aresztowania podejrzanych osób – dwóch mężczyzn narodowości polskiej, ojca i syna. Mężczyźni przebywali w dwupiętrowym domu jednorodzinnym o powierzchni około 80 metrów kwadratowych, położonym na działce o powierzchni około 2000 metrów kwadratowych w pobliżu Alicante.

Po wielokrotnym, bezskutecznym pukaniu do drzwi mieszkania, starszy mężczyzna zaczął strzelać do funkcjonariuszy, najprawdopodobniej ze strzelby myśliwskiej, oddając liczne strzały i trafiając czterech z nich, w wyniku czego zostali oni ranni. Ostateczne oprócz dwóch Polaków aresztowano również czterech innych mężczyzn, znajdujących się w pozostałych budynkach mieszkalnych.

polak z broni myśliwskiej strzelał w Hiszpanii

Czterech rannych funkcjonariuszy zostało przewiezionych do szpitala w Alicante. Jeden z nich został trafiony bezpośrednio strzałem w lewe ramię, a pozostali trzej mają rany w różnych częściach ciała od odłamków amunicji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Gwardia Cywilna de San Vicente po przeszukania pozostałych domów i posesji znalazła i zabezpieczyła między innymi różne ilości kokainy oraz pąków i roślin marihuany.

Źródło: https://www.guardiacivil.es/es/prensa/noticias/8526.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Ranni Funkcjonariusze Gwardii Cywilnej w Strzelaninie z Polakami”


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.