Lokale handlowe do wynajęcia w Hiszpanii, blisko centrum handlowego La Zenia

5 popularnych miast na Costa Blanca

5 popularnych miast na Costa Blanca, Alicante

• Jevea

Położona na skraju parku przyrody Montgo Natural Park, Javea oferuje zarówno widoki na może jak i góry. Oprócz tego, że bogata jest w fantastyczne plaże i bogatą przyrodę, jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, wędrówek oraz obserwacji ptaków.

W tym mieście warto również zahaczyć o festiwale. Zarówno te związane z Lady of Loreto jak i bykami. Byki wypuszczane są wieczorami w porcie oraz na plaży. Jest to niesamowicie ekscytujące widowisko, które kończy się fajerwerkami. Tego typu imprez spodziewać można się każdego roku pod koniec sierpnia i w pierwszych dniach września.

W połowie lipca odbywa się w Jevea sławny festiwal Maurówi chrześcijan. A także ponowne uchwalenie historycznej bitwy sprzed 700 lat.

• Alicante

Jest to jedno z największych miast w tym regionie. Alicante jest ważnym portem morskim, a jednocześnie posiada plaże, zamek i tętniącą życiem dzielnicę handlową.

Jako centrum Costa Blanca, Alicante stanowi dobrą bazę ze względu na połączenia komunikacyjne, pociągi i autobusy. Lotnisko w Alicante jest najruchliwszym portem lotniczym w Walencji.

Z zamku Santa Barbara roztacza się spektakularny widok na miasto i port.

Jednym z najbardziej popularnych festiwali w Alicante jest festiwal ognia i wody, który odbywa się w czerwcu, koniecznie to sprawdź!

• Benidorm

Benidorm to bardzo popularne miasto wśród europejskich turystów już od lat siedemdziesiątych. Nie jest to niespodzianką, ponieważ plaże w Benidorm są wręcz doskonałe. Jest to popularny kurort nie tylko w lecie, ale przez cały rok. Benidorm bogaty jest w wiele klubów nocnych oraz oferuje sporo programów rozrywkowych, które skierowane są dosłownie do każdego odwiedzającego.

To tętniące życiem miasto posiada również całkiem niezłą powierzchnię komercyjną i handlową. Poza sezonem kurort jest wciąż żywy – od listopada do marca, a goszczący tu turyści zachwalają zimowe słońce.

• Altea

Altea była niegdyś wioską rybacką, a dzisiaj uznawana jest za spokojniejszy kurort. Z uroczą przystanią i małym targiem rybnym jest naprawdę piękny miejscem na spokojną przerwę w podróży.

Restauracje nad brzegiem morza stanowią urocze miejsce na posiłek i oferują możliwość oglądania łodzi przypływających z morza. Miłym zakończeniem dnia może być również spacer wzdłuż wysadzanej palmami promenady.

• Villajoyosa
To małe rybackie miasteczko słynie z tętniących życiem i kolorowych domów nad brzegiem morza. W tym miasteczku znajduje się również fabryka czekolady.

Chociaż jest to naprawdę niewielkie miasteczko, jest ono urocze i dobrze skomunikowane z koleją. Pociągi kursują do Alicante, Benidormu i innych interesujących miejsc wzdłuż wybrzeża.

Miasteczko jest co prawda bardziej sezonowe, ale mieszkańcy przebywają tu przez okrągły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Przejdź do espana24 Przejdź do alicante24 Przejdź do costablanca24 Przejdź do torrevieja24

Przejdź do costablanca24.com

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.