5 popularnych miast na Costa Blanca

• Javea

Położona na skraju parku przyrody Montgo Natural Park, Javea oferuje zarówno widoki na może jak i góry. Oprócz tego, że bogata jest w fantastyczne plaże i bogatą przyrodę, jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, wędrówek oraz obserwacji ptaków.

W tym mieście warto również zahaczyć o festiwale. Zarówno te związane z Lady of Loreto jak i bykami. Byki wypuszczane są wieczorami w porcie oraz na plaży. Jest to niesamowicie ekscytujące widowisko, które kończy się fajerwerkami. Tego typu imprez spodziewać można się każdego roku pod koniec sierpnia i w pierwszych dniach września.

W połowie lipca odbywa się w Javea sławny festiwal Maurów i Chrześcijan. A także ponowne uchwalenie historycznej bitwy sprzed 700 lat.

• Alicante

Jest to jedno z największych miast w tym regionie. Alicante jest ważnym portem morskim, a jednocześnie posiada plaże, zamek i tętniącą życiem dzielnicę handlową.

Jako centrum Costa Blanca, Alicante stanowi dobrą bazę ze względu na połączenia komunikacyjne, pociągi i autobusy. Lotnisko w Alicante jest najruchliwszym portem lotniczym w Walencji.

Z zamku Santa Barbara roztacza się spektakularny widok na miasto i port.

Jednym z najbardziej popularnych festiwali w Alicante jest festiwal ognia i wody, który odbywa się w czerwcu, koniecznie to sprawdź!

• Benidorm

Benidorm to bardzo popularne miasto wśród europejskich turystów już od lat siedemdziesiątych. Nie jest to niespodzianką, ponieważ plaże w Benidorm są wręcz doskonałe. Jest to popularny kurort nie tylko w lecie, ale przez cały rok. Benidorm bogaty jest w wiele klubów nocnych oraz oferuje sporo programów rozrywkowych, które skierowane są dosłownie do każdego odwiedzającego.

To tętniące życiem miasto posiada również całkiem niezłą powierzchnię komercyjną i handlową. Poza sezonem kurort jest wciąż żywy – od listopada do marca, a goszczący tu turyści zachwalają zimowe słońce.

• Altea

Altea była niegdyś wioską rybacką, a dzisiaj uznawana jest za spokojniejszy kurort. Z uroczą przystanią i małym targiem rybnym jest naprawdę piękny miejscem na spokojną przerwę w podróży.

Restauracje nad brzegiem morza stanowią urocze miejsce na posiłek i oferują możliwość oglądania łodzi przypływających z morza. Miłym zakończeniem dnia może być również spacer wzdłuż wysadzanej palmami promenady.

• Villajoyosa
To małe rybackie miasteczko słynie z tętniących życiem i kolorowych domów nad brzegiem morza. W tym miasteczku znajduje się również fabryka czekolady.

Chociaż jest to naprawdę niewielkie miasteczko, jest ono urocze i dobrze skomunikowane z koleją. Pociągi kursują do Alicante, Benidormu i innych interesujących miejsc wzdłuż wybrzeża.

Miasteczko jest co prawda bardziej sezonowe, ale mieszkańcy przebywają tu przez okrągły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.