Costa Blanca

Costa Blanca: alternatywny przewodnik po pięknym wybrzeżu cz.1.

Costa Blanca to coś więcej niż tylko Benidorm i Alicante.

Dlaczego nie Jevea i region Marina Alta? Te sielankowe miasta położone są pomiędzy lotniskiem Alicante i Walencją, co czyni je koniecznością na mapie dla każdego turysty, który znajdzie się na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. To tylko kilka minut jazdy samochodem od Benidorm.

Nazwana „Marina Alta”, ta prowincja Walencji posiada jedne z najbardziej atrakcyjnych widoków i atrakcji na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii – od typowych hiszpańskich miast i plaż nietkniętych turystyką po piękne, podświetlane promenady Moraira i Jevea. Region Marina Alta słynie z pagórków, pięknego słońca i oczywiście doskonałego morskiego powietrza.

Playa de la Granadella

Zaczynamy od Playa de la Granadella, ponieważ jest to jedna z najbardziej znanych plaż na Costa Blanca i prawdopodobnie w całej Hiszpanii.

Ostatnio region Javea stanął w obliczu ogromnego pożaru lasów. Być może widzieliście to w wiadomościach, ponieważ w okolicach takich jak Moraira i Javea mieszka wiele brytyjskich emigrantów wzdłuż wybrzeża Costa Blanca. Kilka lat temu wzgórza wokół Playa de la Granadella pokryte były hiszpańskimi sosnami, teraz wzgórza są nagie i surowe. Nowe życie dopiero wyrasta z popiołów starego lasu. Sądzimy, iż sprawia to, że obszar ten jest jeszcze piękniejszy – ostre linie klifów ścierają się z niebieskim niebem, a kolor klifu rozmazuje się wraz z mglistym zielonym i błękitnym oceanem. Jeśli interesuje cię to klasyczne uczucie „jesteśmy na wakacjach”, które daje hiszpański las, zaledwie pół mili od plaży znajdziesz ścieżkę, która zabierze Cię w głąb lasów, które ocalały z ognia.

Dosyć o drzewach. Chodzi o plażę. Playa de la Granadella jest skalistym odcinkiem, i mimo że kamyki są dość małe, nadal polecamy ubranie butów plażowych. Gdybyś planował tylko leżenie na plaży, nie byłby to taki problem, ale Granadella oferuje także możliwość nurkowania z rurką.

Tuż za plażą znajdują się lokalne restauracje serwujące tapas, które stawiają na świeżą żywność złowioną tuż przy linii brzegowej. W restauracjach konieczna może być rezerwacja z wyprzedzeniem. Są to jedyne restauracje w okolicy, a w szczycie sezonu także jedno z niewielu miejsc, w których można znaleźć cień lub zimny napój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.