Altea

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Jeśli zmierzamy do miasta samochodem, z jego pozycji możemy od razu zaobserwować historyczną dzielnicę miasta, cechującą się monumentalnym tłem Sierra Bernia, oferując przepiękny widok na panoramę miasta.

Miasto Altea leży na szczycie wzgórza, którego najwyższe wzniesienie zdominowane jest przez dzwonnicę kościoła parafialnego Dziewicy Consuelo, znajduje się tam również szeroka kopuła pokryta niebieskimi i białymi płytkami.

Z placu przed kościołem rozpościera się widok na cały region. Z tego punktu, liczne strome i brukowane ulice, otoczone małymi miradorami i altanami, zaczynają swoje zejście w stronę morza.

Typowe bielone domy, które wcześniej chronione były przez solidną ścianę, oznaczają drogę.

W tej tradycyjnej przestrzeni miejskiej często można zaobserwować warsztaty i pracownie artystów, a także sklepy z rękodziełem.

W dolnej części miasta znajduje się ulica handlowa, King Jaime I, dzielnica rybaków i port, obszar słynny z handlu rybołówstwem na dużą skalę. Można tam również zobaczyć zatłoczoną promenadę i sześć kilometrów plaż z kamyczkami, małymi zatoczkami i klifami.

W Altea warto poświęcić szczególną uwagę dwóm fiestom: fajerwerki Castell de L’Olla w sierpniu oraz uroczystości Moors and Christians (Maurów i Chrześcijan) pod koniec września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.