Miasto El Campello

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/wyspa: Alicante – Alacant

Naturalne otoczenie El Campello oraz kilometry plaż i zatok sprawiają, że jest to idealne miejsce dla uprawiania wielu dyscyplin sportowych.

Miasto El Campello jest oddalone o około 14 kilometrów od Alicante. Położone w samym sercu wybrzeża Costa Blanca posiada 23 kilometry wybrzeża z pięknymi plażami oferującymi krajobraz pełen kontrastów. Obok szerokich, piaszczystych plaż takich jak Muchavista, znajdują się tutaj klify i małe zatoczki, takie jak La Coveta Fuma lub La Venta La Nuza.

Krystalicznie czysta woda i doskonała pogoda przez cały rok sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak:
• żeglarstwo
• nurkowanie
• windsurfing.

W El Campello znajduje się przystań oraz klub żeglarski.

Inne dostępne tutaj zajęcia to między innymi piesze wędrówki oraz jazda na rowerze po pobliskich górach. W jednej z gór, znajdują się Canalobre Caves (jaskinie Canalobre), które cieszą się dużym zainteresowaniem speleologicznym.

Podczas Wielkanocy odbywają się tutaj targi Naucotur – skoncentrowane na żeglarstwie, handlu i turystyce.

Warto wybrać się również na targ rybny, który odbywa się każdego popołudnia od poniedziałku do piątku, na rynku w głównym porcie.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Miasto El Campello”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.