Wycieczka do wodospadów Algar

Jest to specjalnie cudowne miejsce w miesiącach letnich, gdy Torrevieja robi się trochę zbyt gorąca, nawet dla najbardziej wytrwałych czcicieli słońca lub po prostu dla tych, którzy pragną zmiany scenerii, na miejsce nieskażonej natury oraz powiewu świeżego powietrza w połączeniu z kąpielą w zimnej wodzie.

Rzeka Algar wpada do Morza Śródziemnego w Altea. Po drodze mija miasteczko Callosa d’en Sarria, położone około 15 km od Benidorm i mniej więcej w tej samej odległości od Altea, tworząc serię ryczących wodospadów, spływających kaskadami po skałach do naturalnych basenów.
Znany jako Les Fonts dél`algar, cały obszar jest rezerwatem przyrody i jest chroniony. Callosa jest także ośrodkiem rolnictwa.

Oprócz wodospadów, rezerwat przyrody jest wizytówką dla bujnej śródziemnomorskiej flory, dlatego zawiera także arboretum, otwarte dla zwiedzających.

Sama Callosa to średniowieczne miasto, w którym wciąż widoczne są fragmenty starej Fortalesa de Bernia, miejsca które zostało zbudowane w 1786 roku.

• Co robić w wodospadach Algar?

Na początek porada: przynieś kostium kąpielowy i ręcznik i dobre buty do chodzenia, ponieważ w niektórych miejscach jest ślisko.

U podnóża wodospadów jest duży parking (dobrze oznakowany), przy którym znajduje się kasa oraz wejście. Bilet dla dorosłych kosztuje 4 euro a dla dzieci do 10 roku życia. Po przejściu wejścia udać się możesz chodnikiem do drewnianej konstrukcji w której znajduje się sklep z pamiątkami, mała restauracja/ kawiarnia oraz toalety. Zaraz po tym kompleksie drewnianymi schodkami udajemy się wskazaną ścieżką wzdłuż rzeki, od jednej kaskady do drugiej. Cała długość trasy wynosi 1,5 kilometra.

• Godziny otwarcia wodospadu:

Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu, można je znaleźć na stronie:
http://www.lasfuentesdelalgar.com/opening_times.htm

Po całodniowej wycieczce do Wodospadów Algar polecamy udanie się na jedną z pięknych plaż w Torrevieja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.