Luksusowa runda po śródziemnomorskim wybrzeżu Hiszpanii

Śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii można by śmiało nazwać „Costa del Golf” i nie byłaby to przesada… Czemu? Ze względu na zróżnicowaną gamę klubów, pogodę, możliwości spędzania wolnego czasu. Czy wiedziałeś, że niektóre z kursów golfowych tutaj uważane są za najlepsze w Europie?

Jeśli myślisz o golfie, wtedy wybrzeże Morza Śródziemnego w Hiszpanii będzie prawdziwym odkryciem. Po pierwsze, ze względu na szeroki wachlarz oferowanych kursów. Wzdłuż wybrzeża znajdzie się wiele wyzwań i świetna zabawa dla wszystkich, niezależnie od tego, czy jesteś początkujący czy zaawansowany. Istnieją kursy, które gospodarują duże turnieje, a wiele z nich zostało zaprojektowanych przez słynne gwiazdy golfowe. Wspaniały śródziemnomorski klimat oznacza, że można grać niemal każdego dnia w roku – co jest kolejną zaletą. Oprócz tego do dyspozycji jest wiele dodatkowych opcji rekreacyjnych: parki tematyczne, zabytki, uzdrowiska, gastronomia, okolica, zakupy… i oczywiście plaże. Towarzysze twojej podróży z pewnością będą zachwyceni.

Listę można kontynuować wymieniając wspaniałą komunikację, doskonałą infrastrukturę hotelową i różnorodne udogodnienia.

• Katalonia

Większość kursów golfowych w Katalonii znajduje się w strefie przybrzeżnej. Wybór jest naprawdę duży, w tym kluby na Costa Brava w prowincji Girona, Costa Daurada w prowincji Tarragona, czy na wybrzeżu Barcelony. Jeśli będziesz chciał odpocząć od golfa, znajdziesz również wiele opcji. Kilka wskazówek? Możesz odprężyć się w Spa Resorts w Caldes de Malavella lub Caldes de Montbui; odkrywać wspaniałe krajobrazy wyjeżdżając do Garrotxa; odwiedzając dzieła Gaudiego w Barcelonie, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; odkrywać świat Daliego w muzeum teatralnym w Figueres; spędzić dzień w parku rozrywki Port Aventura; udać się na wycieczkę statkiem do kurortu Salou-Cambrils-Montroig Marine Resort, czy zjeść obiad na starym mieście w Sitges.

• Wyspy Balearic

Archipelag posiada ponad 20 pól golfowych między Majorką, Minorką i Ibizą. Większość z nich znajduje się na Majorce. Jednak nie ma problemu z przemieszczaniem się pomiędzy wyspami – istnieją regularne połączenia morskie i lotnicze. Oprócz golfa, wyspy oferują również wiele pięknych krajobrazów: góry Sierra de Tramuntana, Park Narodowy Cabrera i Minorka, rezerwat biosfery UNESCO. Wolisz sztukę? W takim razie z pewnością będziesz bardzo zadowolony z oferowanego programu kulturalnego oraz muzeów, które znajdują się w Palma de Mallorca, z zabytkowym centrum Eivissa, które posiada znak dziedzictwa światowego, a także z wielu ważnych megalitycznych zabytków, które można znaleźć na terenie archipelagu. Jeśli chcesz odkryć najpiękniejsze miejsca na Balearach, to najlepszą rzeczą jest rejs statkiem: organizatorzy zadbają o najdrobniejszy szczegół w jednym z pięciu ośrodków morskich.

• Region Walencji

Znajdziesz tu prawie trzydzieści pól golfowych w różnych prowincjach regionu: Castellón, Walencja, Alicante. Możesz grać w ulubiony sport, a jednocześnie cieszyć się wszystkimi smakami basenu Morza Śródziemnego w znanych miejscach turystycznych, takich jak Altea, Benidorm, Denia, Orihuela, Jávea, Gandía, Elche i Borriol – miasto, w którym odbywa się coroczny turniej PGA European Tour. Jeśli podróżujesz z rodziną – masz ogromne szczęście, ponieważ znajduje się tutaj wiele różnych opcji dla dzieci: od Centrum Sztuki i Nauki, przez park rozrywki Terra Mítica Theme Park po nowe Bioparc Zoo. Nie można pominąć również tras kulturalnych w Walencji i wspaniałego gaju oliwnego Elche, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

• Murcja

W Murcji połączyć można sport, zdrowie i urodę. Ten region w południowo – wschodniej Hiszpanii oferuje ponad dwanaście kursów i obszar, który jest jednym wielkim i otwartym uzdrowiskiem: La Manga del Mar Menor. Po zakończeniu partyjki golfa sprawdź właściwości słynnego błota na plaży lub w jednym z ośrodków leczniczych. Warto spróbować sportów wodnych w ośrodku Mar Menor Marine Resort oraz poodkrywać kulturowe bogactwo Kartageny.

• Andaluzja

Na południu znajduje się także śródziemnomorski wybrzeże Andaluzji. W prowincjach Almerii i Granady można znaleźć kursy golfowe praktycznie tuż przy plaży, tak jak w Mojácar, Roquetas de Mar and Motril. Niemniej jednak najlepszym obszarem do gry w golfa jest prowincja Malaga, prawdziwe „Costa del Golf”, ponieważ znajduje się tutaj co najmniej 40 różnych kursów. Znane są tutaj takie nazwiska jak Marbella i Estepona; znajdziesz tu również kilka klubów w miastach takich jak Mijas, Benalmádena i Casares. Szczególną uwagę warto zwrócić na obszar San Roque na wybrzeżu Morza Śródziemnego w prowincji Cadis, gdzie odbywają się prestiżowe kursy, takie jak Real Club de Sotogrande i Valderrama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.