Nudyzm, turystyka, picie wody z kranu

W Hiszpanii nie istnieją żadne przepisy zabraniające aktu nudyzmu na plażach. Dlatego, nie jest to przestępstwem, chyba że występuje nieprzyzwoita ekspozycja.
Jednak w celu uregulowania korzystania ze swoich plaż, niektóre rejony zabraniają nudyzmu (z wyjątkiem obszarów, w których jest on zatwierdzony).
Nieprzestrzeganie zaleceń może skutkować karą pieniężną/ mandatem.
Dlatego, aby uniknąć jakichkolwiek problemów, zawsze warto szukać miejsc, gdzie praktyka ta jest dozwolona, a nagość dopuszczana.
W Hiszpanii jest ponad 300 plaż, które klasyfikowane są jako plaże nudystów. Zdecydowanie zalecamy kierowanie się na nie, jeśli chcesz opalać się nago. Spis tych plaż znajdziesz na oficjalnej stronie Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa, Żywności i Środowiska:

http://aplicaciones2.marm.es/portal/secciones/aguas_marinas_litoral/guia_playas/

Jeśli jednak wciąż nie jesteś pewien konkretnej plaży, a chcesz się opalać całkowicie nago, skontaktuj się z lokalną radą miasta lub biurem turystycznym. Jeśli chcesz opalać się tylko topless – możesz to robić swobodnie na dowolnej plaży w Hiszpanii.

Co natomiast należy wiedzieć, jeśli sam masz skargę na temat usługi turystycznej?

Podczas pobytu w Hiszpanii masz prawo do korzystania z usług turystycznych w zależności od jakości i cech reklamowanych przez firmy, które je oferują. Jeśli nie jesteś zadowolony, masz prawo złożyć skargę lub roszczenie. Obecne prawodawstwo wymaga, aby wszystkie zakłady posiadały dokumenty dla klientów, znane jako „formularze reklamacji” oraz reklamowanie tego faktu tak, aby był on jasny dla wszystkich klientów.
Formularze te należy składać w danym zakładzie oraz w Miejskim Urzędzie Informacji Konsumenckiej (OMIC). W przypadku, gdy roszczenie okaże się prawdą, administracja nakłada grzywnę na przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą usług turystycznych, które są przedmiotem skargi.

Czy można pić wodę z kranu w Hiszpanii?

Oczywiście, że tak. Zaopatrzenie w wodę pitną jest gwarantowane na terenie całej Hiszpanii. Istnieją surowe systemy kontroli gwarantujące wysoką jakość wody. Niemniej jednak, w niektórych regionach śródziemnomorskich po prostu popularna jest konsumpcja wody z butelek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.