Policja poszukuje podejrzanego za ataki w Barcelonie

Younes Abouyaaqoub, lat 22, nadal nie dał złapać się policji, pomimo 800 punktów kontrolnych, które z dnia na dzień rosną.

Polowanie na głównego podejrzanego w ataku terrorystycznym w Barcelonie zostało rozszerzone na inne kraje europejskie – poinformował oficjalny urzędnik kataloński.

Policja powiedziała w poniedziałek, iż uważa, że Younes Abouyaaqoub, 22 – letni obywatel Maroka był kierowcą furgonetki, która wjechała w tłum turystów w Las RAMBLAS w czwartek, zabijając 13 osób i raniąc dziesiątki innych.

„Ta osoba nie jest już poszukiwana w Katalonii, ale we wszystkich krajach europejskich, dzięki wysiłkom europejskiej policji”, powiedział Joaquim Forn, kataloński minister spraw wewnętrznych powiedział lokalnej stacji radiowej.

Policja twierdzi, że badają możliwość, że około 90 minut później, podejrzany dźgnął i zabił człowieka i ukradł jego samochód.

Policja utworzyła 800 punktów kontrolnych dla pojazdów i potroiła liczbę oficerów zajmujących się operacjami antyterrorystycznymi po ataku, ale uciekiniera nadal nie ma.

Policja bada również, czy podejrzany zranił człowieka i ukradł jego samochód około 90 minut po ataku w Barcelonie. Samochód znaleziono w Sant Just Desvern, w czwartkową noc 25 kilometrów od miasta.

Regionalny szef policji, Josep Lluís Trapero powiedział w niedzielę na konferencji prasowej, że nie wykluczono, że Abouyaaqoub uciekł do Francji.

Hiszpańska gazeta El País opublikowała w poniedziałek zdjęcia mówiąc, że to Abouyaaqoub, który jest sprawcą całego ataku. Trzy obrazy przedstawiają szczupłego mężczyznę, który ma na sobie okulary przeciwsłoneczne i idzie przez rynek La Boqueria, tuż przy Las RAMBLAS.

Forn uspokaja społeczeństwo, mówiąc, że działania policji „zneutralizowały” zdolności dżihadystów do powodowania innych ataków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.