Villena

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Villena jest monumentalnym miastem, i stolicą regionu. Zamek Atalaya, powstały w XV wieku, otoczony jest murem obronnym z sześcioma wieżami.

W rzeczywistości, książęca wieś nie była oficjalnie częścią prowincji Alicante aż do drugiej połowi XIX wieku. Miejsce, z którego rozpościera się panoramiczny widok na wioskę i jej okolicę, znajduje się w sklepieniu Almohad, które przeplata się z innymi sklepieniami. Wokół zamku powstało historyczne centrum miasta. Schodząc z zamku, znajdziemy dwa piękne gotyckie kościoły wybudowane pośród wąskich uliczek i białych domów, które tworzą historyczną dzielnicę: kościół archiprezowy w Santiago, z XV wieku i kościół Santa María, z XVI wieku. W budynku, w którym mieści się ratusz, musimy odwiedzić Municipal Museum of Archaeology, (Miejskie Muzeum Archeologii), gdzie podziwiać możemy piękno szlachetnej roboty w metalu, która jest znanym skarbem Villena, z późnej epoki brązu.

Na obrzeżach miasta – gotyckie sanktuarium Nuestra Señora de Virtudes, i park przyrody Las Salinas, zapewniają doskonałe warunki do korzystania i podziwiania pięknej przyrody.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Villena”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.