Kulturalne bogactwo Hiszpanii

Hiszpania to istna mozaika kultur.

Hiszpania jest przede wszystkim mozaiką kultur. Heterogeniczna. Stara i nowoczesna. Wyrafinowana i laicka. Mnogość i rozmaitość. Różnorodność jej kultur przyciąga. Historyczne dziedzictwo oświeca. Jej istotna siła fascynuje.

Hiszpańska kultura jest niezwykle bogata i dotyka wszystkich form artystycznej ekspresji. Od literatury do malarstwa, muzyki, architektury, teatru po sztukę.
W każdym z tych aspektów, w pewnym momencie historii, hiszpańska kultura osiągała szczyty sztuki: od dawnych czasów (z wybitnymi przykładami sztuki jaskiniowej) do współczesności (czas, w którym hiszpańska kultura jest powszechnie awangardowa), kultura i sztuka w Hiszpanii są cechami charakterystycznymi tego kraju.
Obecne kultura hiszpańska cieszy się dobrym 'zdrowiem’, co można zauważyć na przykład w zamożnym przemyśle redakcyjnym, który produkuje ponad 90.000 woluminów rocznie.

Turystyka kulturalna stała się alternatywą dla turystyki na plaży, co jest rezultatem bogactwa i jakości muzeów, zabytków, festiwali, tradycji, ekspozycji i różnych wystaw kulturalnych. Dla przykładu – Hiszpania szczyci się jedną z największych kolekcji zabytków historycznych i architektonicznych na świecie, czego dowodem jest fakt, że jest to kraj o drugim najwyższym numerze na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przybliżony spis zabytków znajdujących się w Hiszpanii ujawnia ponad 20.000 ważnych elementów.
Hiszpański teatr i kino stały się punktem odniesienia w Europie, dzięki wydarzeniom takim jak festiwale teatralne w Mérida, Sagunto i Almagro oraz festiwale kina w San Sebastian i Valladolid.

Hiszpańskie uczelnie odgrywają bardzo ważną rolę w rozpowszechnianiu kultury narodowej i kursach letnich prowadzonych w uniwersytetach takich jak El Escorial, Salamanca, Santander i International University of Menéndez Pelayo (UIMP), z siedzibami w Santander, Barcelonie, Cuenca, Galicji, Pirenejach, Sewilli, Teneryfie i Walencji, które mają szczególne znaczenie.
Badanie naukowe u kulturowe przeprowadzane są przez Superior Council of Scientific Research zależną od państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.