Polityka dotycząca środowiska naturalnego

Hiszpania, choć można uważać ją za górzystą i suchą w wielu aspektach, jest ona domem dla fauny i flory o wielkim bogactwie i różnorodności biologicznej.

Hiszpania jest domem dla ponad 8.000 gatunków roślin. Lasy stanowią około 30 procent terytorium, choć nie składają się one z tylko rodzimych gatunków.

Tradycyjne praktyki zalesiania przeprowadzane pod koniec XIX wieku doprowadziły do ogólnej obecności drzewostanów sosnowych oraz eukaliptusowych.

Polityka ochrony środowiska w Hiszpanii rozpoczęła się wiele lat temu i wraz z biegiem lat wciąż rośnie w siłę. Jednym z jej podstawowych filarów jest ochrona tego środowiska, dzięki inicjatywom takim jak parki narodowe, rezerwaty przyrody.
Większość z tych zadań została przeniesiona do regionów autonomicznych, które przyjęły szereg różnych modeli ochrony środowiska.

Najważniejszymi zagrożeniami dla środowiska są wylesienia (pożary lasów), erozja, pustynnienie i skażenie wód rzecznych. Problem ten jest wspólny dla całej Europy, a najważniejszą kwestią dla każdego kraju wydaje się być równowaga między rolnictwem, racjonalną eksploatacją i ochroną środowiska.
Zatem zarówno rolnictwo, jak i turystyka (która również wpływa na stan ochrony środowiska) są obecnie ściśle regulowane.

Hiszpania jest krajem o mocnym i coraz lepszym systemie ochrony środowiska.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Polityka dotycząca środowiska naturalnego”

Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

kompleksowo, tworzenie, projektowanie, stron www, strony www, Brzeg, Opole

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.