lokal, lokale, komercyjny, komercyjne, Hiszpania, Orihuela Costa, La Zenia, boulevard, centrum handlowe

Polityka dotycząca środowiska naturalnego

Polityka dotycząca środowiska naturalnego, Alicante

Hiszpania, choć można uważać ją za górzystą i suchą w wielu aspektach, jest ona domem dla fauny i flory o wielkim bogactwie i różnorodności biologicznej.

Hiszpania jest domem dla ponad 8.000 gatunków roślin. Lasy stanowią około 30 procent terytorium, choć nie składają się one z tylko rodzimych gatunków.

Tradycyjne praktyki zalesiania przeprowadzane pod koniec XIX wieku doprowadziły do ogólnej obecności drzewostanów sosnowych oraz eukaliptusowych.

Polityka ochrony środowiska w Hiszpanii rozpoczęła się wiele lat temu i wraz z biegiem lat wciąż rośnie w siłę. Jednym z jej podstawowych filarów jest ochrona tego środowiska, dzięki inicjatywom takim jak parki narodowe, rezerwaty przyrody.
Większość z tych zadań została przeniesiona do regionów autonomicznych, które przyjęły szereg różnych modeli ochrony środowiska.

Najważniejszymi zagrożeniami dla środowiska są wylesienia (pożary lasów), erozja, pustynnienie i skażenie wód rzecznych. Problem ten jest wspólny dla całej Europy, a najważniejszą kwestią dla każdego kraju wydaje się być równowaga między rolnictwem, racjonalną eksploatacją i ochroną środowiska.
Zatem zarówno rolnictwo, jak i turystyka (która również wpływa na stan ochrony środowiska) są obecnie ściśle regulowane.

Hiszpania jest krajem o mocnym i coraz lepszym systemie ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Hiszpania, informacje, espana24 Alacant, Alicante, miasto, alicante24 Costa Blanca, Hiszpania, costablanca24 Hiszpania, miasto, Torrevieja, torrevieja24

Costa Blanca, Hiszpania, news, costablanca24.com

Copyright © Alicante24.pl - Polski portal o Alicante, Alacant.